Σάββατο, 2 Μαρτίου, 2024

Παναιτωλικός: Ήττα στην Τρίπολη με 2-1 έπειτα από κακή εμφάνιση

Ο Παναιτωλικός ηττήθηκε με 2-1 στην Τρίπολη, από τον τοπικό Αστέρα στην πρεμιέρα των play outs. Οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα και έφτασαν στο γκολ της νίκης με σκόρερ τον Άλβαρες στο 90ο λεπτό.

Στο 50ο λεπτό, έπειτα από ωραία συνεργασία Πέδρο και Κολοβού, ο δεύτερος ισοφάρισε σε 1-1, σημειώνοντας το 3ο του φετινό τέρμα. Το σκορ άνοιξε για τους Αρκάδες, ο Μπαράλες με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 34′, με τη βοήθεια του VAR, με τον Ανέστη να υποπίπτει σε παράβαση. Το τελικό 2-1 ανέβασε τον Αστέρα Τρίπολης στους 28 βαθμούς, με τον Παναιτωλικό να μένει στους 29 βαθμούς.

Tην επόμενη αγωνιστική, ο Παναιτωλικός υποδέχεται στην έδρα του, τη Λαμία.