Σάββατο, 2 Μαρτίου, 2024

Απόλλων Δοκιμίου – Ένωση Αγίου Δημητρίου 2-1, διαιτητικά παράπονα από τους φιλοξενούμενους (video)

Ο Απόλλων Δοκιμίου επικράτησε 2-1 της Ένωσης Αγίου Δημητρίου Αγρινίου στο Λεωνίδας Ζαχαράκης για την 9η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας.

Στο 13′ ο Αγγέλης με εξαιρετικό πλασέ σημείωσε το 1-0, ενώ η Ένωση ισοφάρισε με ωραίο γκολ εκτός περιοχής του Τσεκούρα σε 1-1 στο 29ο λεπτό. Το γκολ της νίκης για τους γηπεδούχους σημείωσε ο Αποστόλης Κορομηλάς με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 47ο λεπτό, πέναλτι το οποίο κέρδισε ο ίδιος απ’τον Σώζο.

Οι φιλοξενούμενοι διαμαρτύρονται έντονα για τη διαιτησία του Ζυγά αλλά και τη βοηθό Κοσυφαρίνη. Στέκονται στη φάση του 71ου λεπτού, ζητώντας πέναλτι σε κεφαλιά του Ρόκκου, υποστηρίζοντας ότι η μπάλα βρήκε το χέρι του αμυνόμενου του Απόλλωνα. Στη δεύτερη περίπτωση στέκονται σε γκολ που σημειώνει ο Τσεκούρας, με τη βοηθό να σηκώνει τη σημαία για οφσάιντ, μία απόφαση που δεν βρήκε σύμφωνη την ομάδα της Ένωσης.

Μάλιστα, οι δύο αμφισβητούμενες φάσεις ανέβηκαν και στην επίσημη σελίδα της ομάδας στο facebook: